26 januára 2010

Slobodomurári a smotánka


Ak by vám nejaký šľachtic ponúkol, povýšenie do svojho stavu ako sebe rovného, človeku by sa páčilo postúpiť v hierarchii vyššie. Lenže nevieme, ako sa máme na tej vyššej úrovni správať.
Neostáva nám iné len opakovať všetko po našom šľachticovi, aby sme sa v novej spoločnosti nezhovädili.
Lenže šľachtic môže byť sviňa, čo nás tam zobral ako blbcov na večeru, pre pobavenie ostatných.
Naši noví intelektuáli sú presne takto pozvaní na večeru, nie sú tam však len za šaškov, ale aj na to, aby tlmočili posolstvá šľachty plebsu. To však oni samozrejme nevedia.
Motajú sa po záhradnej slávnosti opití svojim novým titulom a opičia sa po skutočných pánoch. Dali by aj život za to, keby sa pri nich niektorý z tých pánov zastavil a prehodil s nimi pár slov, hlavne aby to ostatní videli. A veru sa aj zastaví a veru aj prehovorí.
Ach, to sú názory, to sú tie správne myšlienky, jasné. A šokované obyvateľstvo sa od týchto intelektuálnych karikatúr potom dozvie, že je potrebné odstrániť náboženstvo (samozrejme iba vlastné, k ostatným musíme byť tolerantní), že je potrebné vysvätiť ženy za kňazov (ale zase iba v domácom náboženstve), sobášiť homosexuálne páry, podporovať potraty, eutanáziu a príliv farebných imigrantov.
Že je potrebné znevýhodňovať vlastnú rasu a podporovať každú požiadavku menšín, ktorá oslabuje materskú krajinu a protestovať proti všetkému, čo by zvýhodnilo občanov krajiny pred zahraničným kapitálom.
Amerikou vedené vojny nazývajú bojom za demokraciu, zatiaľ čo Rusko označujú za najväčšie nebezpečenstvo pre slobodu. Najnovšie sa dožadovali nákupu vakcín od spoločnosti Novartis a Baxter za peniaze nás všetkých.
Tých, ktorí ich bludy odhaľujú nazývajú extrémistami. Na všetky svoje požiadavky majú plytké, do stratena zachádzajúce argumenty, na ktorých hlbší rozbor nie sú mentálne vybavení.
Ich šľachtic vie, že jeho frontoví idioti v konfrontácii s pravdou pohoria, preto im odporučil, že o niektorých veciach sa nediskutuje! Lepšie, keď ukončia debatu skôr, než si uvedomia načo slúžia, poniektorí by sa totiž kvôli hanbe mohli rozhodnúť radšej opustiť svoj "šľachtický" stav.
Na kultúrnom fronte zase šľachtici vytvárajú "umelcov" rôznych žánrov, ktorých nechajú oceniť v zahraničí a patrične to zmedializujú. Nespomenú len skutočnosť, že ceny im udeľujú komisie zložené z rovnakých blbečkov ako sú súťažiaci.
Takto ocenení umelci potom dostávajú priestor v domácich médiách na vyjadrenie "správnych" názorov, kde už vystupujú ako morálne autority, ktorých si všade vo svete vážia, len vy somári ich nedoceňujete.
Populácia sa potom boji zakričať že "cisár je nahý" a pod vplyvom autocenzúry sa radšej pozitívne zmieňujú o týchto frontových umelcoch, aby vo svojom okolí pôsobili dojmom, že sú na "úrovni".
Novinári im pomôžu zorientovať sa, že ktorí sú tí správni umelci, ktorých si treba vážiť a takto sa budú všetci pochvalne zmieňovať o kadejakých ich filmoch, muzikáloch, či knihách, ktorých jedinou "hodnotou" je, že sa pozitívne zmieňujú o židoch a ich zločinoch, respektíve podsúvajú falošné hodnoty.
Vzniká tak nielen fantómové umenie, ale aj fantómová inteligencia.
Pozrime sa na ňu bližšie. Tvorí ju veľa ľudí, ktorí by to v školstve bývalého režimu dotiahli maximálne na SOU s maturitou.
Dnes môžu navštevovať, napr. Fakultu manažmentu bezpečnosti práce, ktorej štúdium je asi také náročné ako štátnica v odbore telocvikár pozostávajúca z kotúľa vpred.
Ľudia, ktorí by normálne pôsobili niekde vo výrobe, sa na prekvapenie všetkých stali inteligenciou. Aby vedeli ako sa v novej úlohe správať, pripravili im mienkotvorci schému ako majú vyzerať, koho voliť a aké názory opakovať.
Sú akože z väčšieho mesta, s vyšším príjmom, s vyšším vzdelaním, sporia si na dôchodok v druhom pilieri, lebo sa nespoliehajú na pomoc štátu, v práci sú úspešní, volia pravicu, podporujú emancipačné snahy kosovských Albáncov, odsudzujú teror v Bielorusku a na Kube a majú pochopenie pre obranné vojny Izraela.
Tieto vzorce správania dodržujú, aby sa voči okoliu vyhranili. Zo svojej materiálnej mizérie obviňujú ľudí, ktorí tieto hodnoty nevyznávajú. Naivne sa domnievajú, že keby mali volebnú väčšinu, situácia by sa konečne zlepšila.
Takto premárnia celý život čakaním na tú správnu vládu. Nechápu, že to, čo vo svojich hodnotách presadzujú, im už 20 rokov plnia všetky doterajšie vlády, avšak pri ich "zložitom" konfrontovaní ľavica – pravica, im táto skutočnosť uniká.
V súlade s tým, táto falošná inteligencia podporuje všetky samozničujúce rozhodnutia rôznych mimovládnych organizácii, ktoré situáciu v krajine ešte zhoršujú.
Skutočná inteligencia sa potom musí vysiľovať v boji s fantómovou inteligenciou, miesto bojom so skutočným nepriateľom a to je vlastne jediný dôvod, prečo sú títo "fantomasovia" vytváraní.
Fantómoví inteligenti majú problém uveriť, že sú obeťou nejakej rozsiahlej sofistikovanej konšpirácie. V podvedomí to skonfrontujú so svojimi schopnosťami a príde im neuveriteľné, žeby niekto dokázal urobiť niečo zložito, kvalitne a premyslene na niekoľko krokov dopredu.
"Sebavedomie" im káže to spochybniť, veď nemôžu byť predsa takí blbí, že by s nimi niekto takto točil. Taký postoj im potom prinavráti múdrosť a dôstojnosť, o ktorú by inak vo svojich očiach prišli. Takto sa vyhnú skutočnosti, že za blbcov sú na tomto svete oni.
Múdry človek sa zo svojho omylu poučí a pokročí ďalej, hlupák radšej ukrižuje toho, čo mu otvára oči. Tento typ ľudí potom aj takto argumentuje: "kto by to robil tak zložito", "veď by do toho muselo byť zainteresovaných množstvo ľudí" a pod.
A prečo nie? Prečo by to mali robiť primitívne, nepremyslene, nezodpovedne? Veď tomu majú uveriť aj ľudia, čo si vedia spočítať 2 a 2. Kvôli tým ostatným by napríklad nemuseli ani zdemolovať budovy WTC, stačilo by oznámiť v televízii, že spadli.
Takíto ľudia by tam potom chodili klásť vence a každého, kto by ich upozornil, že budovy stoja, by označili za konšpirátora, pripadne antisemitu.
Napokon svedkami podobného úkazu sme aj na bratislavskom nábreží, kde sa kladú vence obeti neonacistického útoku, hoci to neonacisti neboli.
Lucia Piussi zaspieva srdcervúcu pieseň o študentovi, ktorého dobodali fašisti a plejáda otrasených osobnosti vysloví do kamier svoje banálne posolstvá.
Kde to žijeme pýtajú sa zhrození umelci. Kladiem si rovnakú otázku.
Ak ich porovnáte so Severokórejčanmi trúchliacimi na pohrebe Kim-Ir-Sena, zbadáte len jeden rozdiel - tamtí musia a títo sú za blbcov dobrovoľne.

9 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

Neuveriteľne, čo uverejnila židovská PRAVDA:

"SITA | 25. januára 2010 18:23
Bývalý poľský biskup, v súčasnosti už na dôchodku, obvinil Židov z toho, že zneužívajú holokaust na propagandu. Jeho komentáre vyšli v pondelok na rímskokatolíckom spravodajskom portáli.

"Je síce nepopierateľné, že väčšina z tých, ktorí zomreli v koncentračných táboroch, boli Židia, boli tam však aj Rómovia, Poliaci, Taliani a katolíci," píše Tadeusz Pieronek na stránke
pontifex.roma.it. "Takže nie je prípustné využívať túto tragédiu na propagandu," dodáva 75-ročný duchovný.

Jeho kritika vyšla len dva dni predtým, ako si židia pripomínajú Deň
holokaustu. Pieronek je bývalým hovorcom poľskej biskupskej konferencie a bol aj blízkym priateľom dnes už zosnulého pápeža Jána Pavla II.

"Takisto intenzívne by sa dalo hovoriť aj o dni, kedy by sme si pripomínali mnohé obete komunizmu, prenasledovaných katolíkov a kresťanov a tak ďalej," myslí si Pieronek. Židov zároveň obvinil z "netolerovateľnej arogancie", ktorí si "užívajú pozornosť médií, pretože sú napojení na silné finančné skupiny, majú
enormnú silu a bezpodmienečnú podporu
Spojených štátov."

Anonymný povedal(a)...

Tie myšlienky mi hovoria z duše. Už niekoľko rokov som zhrozená po zhliadnutí predstavení činohry SND. Mám pocit, že budem za hlúpu, ak poviem "kráľ je nahý". Vadía mi nezrozumiteľné skratky, násilne vimputovaná virtuálna realita. Vadí mi cieľavedomé odnárodňovanie dramatických titulov.
A to som sa dotkla iba časti nášho života.
Politickým príkladom je umelo vytvorená nová pravicová ikona - Sulík, ktorej imidž vytvárajú už niekoľko mesiacov, aby v januári ohúrili celé Slovensko.
Nikoho nenapadne sa opýtať, kto to je, kde vzal financie na tak drahú propagáciu, čo študoval, ako prišiel k majetkom, aký má program, čí kôň to je.
Takže, "fantómová inteligencia" prišla ako na zavolanie.

Anonymný povedal(a)...

Mordechaj nevies nieco o Matovi Hospodarovi,ten uz prestal pisat blogy a nie je ani na svojom pracovisku,ani v michalovskej buzni

Andersson povedal(a)...

Chcem sa spytat M.Kapustu preco zmenil nazov clanku, ktory vytvoril autor. Pytam sa takties v mene autora SA.
Dakujem

Mordechaj Kapusta povedal(a)...

Andersson - nebol v tom žiadny zlý, ani dobrý úmysel. Naučili sme sa od modrých dávať "bombastické" titulky, ktoré nájdu aj tí, čo ich vôbec nehľadajú, ale všeobecne sú pertraktované na googli. Skús zadať do googlu "fantóm" - nič nenájdeš; skús: "inteligencia"? Myslíš si, že niekto zadá "fantómová inteligencia"? Ja nie. Ale skús dať "ilumináti". Alebo "smotánka". A naviac smotánka a ilumináti. To spája množstvo ľudí v zahraničí, s Michaelom Jacsonom... Pozdravuje autora. Príjemný deň.

Anonymný povedal(a)...

...sudruh mordechaj...cesty na Kamzik su pre bolsevika fica klukate,no jedine...

Anonymný povedal(a)...

Detičky Dzurindove, nebojte sa tak Fica, radšej sa prežehnajte, nech v živote nevidíte boľševika, o ktorých by Vám vedeli modrí hrôzostrašné príbehy po nociach rozprávať....

Anonymný povedal(a)...

Nemám žiadneho politického favorita.
Všetkých ich hadzem do jedného vreca.
Niesú žiadnym prínosom pre tuto krachujucu spolocnost.
Jeden sa hra na sociálne citiaceho a sluboval o právnom state, druhý kričí o potrebe demokracie a pritom je jeho klub len banda opiciek vedenych niekoľkými korporaciami.
Každý z nich sa rad niekde obracia.
Niekto na vychod, niekto na zapad a další adepti na blizky juh Slovenska, alebo na nase takmer vymrete vlastenectvo a pritom základným motívom väčšiny z nich je len ich osobný profit.
Nik z nich nenesie za nič zodpovednost...
Chcem na trvalo zastaviť voľbu mensiieho zla pri volebnej urne, ale dá sa to?
Jediná strana, ktorá mi reze svojim spravnym pomenovanim veci nedokáže ani vypracovať slušný program a ich praca hranici s amaterizmom..
Ale napriek tomu všetkému poputuje môj hlas im,
lebo skvelých ekonómov, sociologov a odbornikov na ľudské práva už bolo akurát tak dosť.
Môj hlas pôjde malej strane, pravdepodobne odsudenej na zanik, ale jedinej ktorá by bola asi ochotna aj oficiálne potvrdiť, že s clankom na ktorý tu piseme komentáre 100percentne súhlasia.
Opäť skvelý clanok, autorovi klobúk dole a kapustovi diki za zverejnenie.

Anonymný povedal(a)...

Komentare s clankom suhlasia, lebo tento exoticky blog asi nikto nez par vernych zakomplexovanych necita.